Światłopedia » Czytelnia » 3 najciekawsze inspiracje na oświetlenie do domowego biura

3 najciekawsze inspiracje na oświetlenie do domowego biura

Wybór oświetlenia do domowego biura nie jest łatwym zadaniem. Jest to niezwykle ważna kwestia, ponieważ w przyszłości wpłynie to na komfort naszej pracy, a także jej jakość. Aby ułatwić nieco tę misję, przychodzimy z pomocą. Przedstawiamy przegląd kilku najlepszych propozycji oświetlenia do domowego gabinetu, który sprawdzi się w przypadku każdego biura! Zapoznaj się z poradnikiem i podejmij najlepszą możliwą decyzję!

Co jest najważniejsze podczas wyboru oświetlenia do domowego biura?

Domowe biuro jest pomieszczeniem, w którym spędzamy znaczną część dnia. Aby było to dla nas przyjemne, a także dobre dla naszego zdrowia, musi odbywać się w odpowiednich warunkach. Warto o nie zadbać już na etapie remontu danego pomieszczenia, bo to właśnie wtedy mamy największe „pole do manewru”. 

Kwestia, która musi być dobrze przemyślana, to m.in. oświetlenie do domowego biura. Aby było funkcjonalne, przewody muszą zostać poprowadzone w odpowiednie miejsca. Można dokonać modyfikacji po zakończonym remoncie, jednak wiąże się to zazwyczaj z dużym zachodem i bałaganem, a także z koniecznością ponownego szpachlowania i malowania ścian.

Podczas wyboru oświetlenia do domowego biura najważniejsze jest zwrócenie uwagi na wielkość danego pomieszczenia. Wówczas możliwy będzie dobór odpowiedniej ilości lamp, a także ich wielkości i mocy świecenia. Gabinet powinien bowiem być dobrze, ale jednocześnie nie przesadnie oświetlony. 

Jakie oświetlenie gabinetu sprawdzi się najlepiej?

Odpowiedź na pytanie, jakie oświetlenie będzie najlepsze do domowego biura, nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji oraz potrzeb, a także od samego pomieszczenia, które zagospodarowane zostało jako gabinet. Poniżej przedstawiamy jednak kilka propozycji, które z pewnością sprawdzą się w biurze w domu.

Lampki biurkowe w gabinecie w domu

Pierwszą propozycją jest klasyczna lampa biurkowa. Jest to wariant, który sprawdzi się w każdym przypadku. Zapewnia odpowiednią ilość światła bezpośrednio na biurku, czyli w najważniejszym miejscu, ponieważ to właśnie tam pracujemy. Należy jednak pamiętać, że w gabinecie promienie świetlne powinny padać nie tylko na ławę biurkową. Warto, aby cała przestrzeń w danym pomieszczeniu była w mniejszym lub większym stopniu oświetlona. W tym celu powinniśmy zdecydować się również na inne rodzaje lamp.

Oświetlenie biurowe sufitowe do domowego gabinetu

Kolejną opcją, która również dobrze sprawdza się w domowym biurze, jest lampa sufitowa. Ten rodzaj oświetlenia daje dużo światła, które rozchodzi się na całe pomieszczenie. Jest to duża wygoda, która pozwala na odpowiednie oświecenie najważniejszych części całego wnętrza. Same lampy wiszące nie sprawią jednak, że funkcjonowanie przy biurku będzie wygodne, ponieważ często sami swoim ciałem będziemy zasłaniać promienie świetlne. Oznacza to, że najlepiej dobierać ten rodzaj oświetlenia do innych lamp, np. wspomnianych wcześniej biurkowych.

Lampy ścienne do biura w domu

Jeśli chodzi o lampy do domowego biura, nie ma większych ograniczeń. Można zdecydować się na wszystko, co naszych zdaniem się sprawdzi. Oznacza to, że równie ciekawą propozycją są lampy ścienne. Wśród nich wyróżniamy przede wszystkim kinkiety. Jest to dobra opcja szczególnie dla osób, które lubią klimatyczne pomieszczenia. Dzięki temu rodzajowi oświetlenia można bowiem łatwo stworzyć ciekawy klimat, który znacznie polepszy atmosferę w danym wnętrzu.

Obecnie na rynku dostępne są kinkiety w różnych kształtach, kolorach i o różnej wielkości. Dzięki temu każdy może wybrać taki, który będzie pasował do jednego, konkretnego pomieszczenia, a także stylu, w jakim jest ono urządzone. Warto pamiętać, że sam wygląd lamp do domowego biura również ma ogromne znaczenie.

Jaka barwa światła jest najlepsza do domowego biura?

Kolor światła, jaki emitują żarówki, według niektórych nie ma większego znaczenia. Warto jednak wiedzieć, że jest to dość mylne podejście. Barwa światła w domowym biurze jest bowiem niezwykle ważna. Powinna być wybierana zgodnie z tym, jaki efekt chcemy osiągnąć. Jeśli zależy nam na osiągnięciu uspokajającej, wyciszającej, relaksującej atmosfery, należy wybrać barwę ciepła. Kiedy jednak zależy nam na efekcie pobudzenia i odczuwania motywacji do działania – najlepiej sprawdzi się światło o barwie chłodnej. 

Można zdecydować się również na połączenie obu kolorów żarówek. Wówczas, w zależności od tego, jaką atmosferę będziemy chcieli akurat otrzymać, możliwe będzie manewrowanie włączonymi lampami. 

Zapisz się do naszego Newslettera!

Zapisz się, żeby otrzymywać powiadomienia mailowe, gdy pojawi się nowy wpis- dowiesz się o tym pierwszy.

Oceń
[Głosy: 0 Średnia: 0]
Podziel się na:
Copy link
Read more:
Jak oświetlić kącik czytelniczy za pomocą lampy podłogowej?
Jak oświetlić kącik czytelniczy za pomocą lampy stojącej?

Close