Światłopedia » Typy lampy » Kinkiety » 3 proste, ale efektowne sposoby rozmieszczenia kinkietów łazienkowych

3 proste, ale efektowne sposoby rozmieszczenia kinkietów łazienkowych

Oświetlenie łazienkowe można zaaranżować na różne sposoby. Ważne jednak jest odpowiednie rozmieszczenie lamp, gdyż w pomieszczeniu wykonuje się wiele czynności wymagających światła. Odpowiedni projekt pozwoli nie tylko sporo zaoszczędzić, ale też doda łazience oryginalnego charakteru. Zastanawiasz się, gdzie zamontować kinkiet? Oto 3 propozycje, które sprawdzą się w wielu miejscach.

Co warto wiedzieć o kinkiecie łazienkowym?

Kinkiet jest lampą z długą historią. Najczęściej kojarzona jest z babcinymi wnętrzami, gdyż właśnie w tamtym okresie były modne. Jednak te lampy zostały stworzone dużo wcześniej i śmiało można powiedzieć, że inspiracją dla nich były mocowania, w których umieszczano pochodnie lub świece. Ich zadaniem było odbicie światła i zwiększenie intensywności świecenia.

Dzisiaj kinkiety wracają do łask i chętnie montuje się je w salonach, sypialniach i łazienkach. Różnorodne klosze sprawiły, że mamy pełną kontrolą nad natężeniem światła, a odpowiednie żarówki pozwolą wybrać pasującą temperaturę barwową.

Sposób 1. Kinkiety zawieszone przy lustrze – oświetlą to, co najważniejsze

Najpopularniejszym miejscem, gdzie zazwyczaj potrzebujemy kinkietów, jest lustro i jego okolice. To właśnie tam wykonujemy najbardziej skomplikowane czynności kosmetyczne i intensywne, aczkolwiek mało rażące światło jest kluczowe. Aby zapewnić sobie odpowiednią dawkę światła, warto zdecydować się na lampy o mlecznym kloszu, który odpowiednio rozproszy LEDową lampkę i jednocześnie sprawi, że nasza twarz będzie dobrze oświetlona.

Takie kinkiety najlepiej zamontować z dwóch stron lustra. Dobra wysokość montażu to trochę ponad linią wzroku. Dzięki temu unikniemy efektu oślepienia, który bardzo męczy oczy i utrudnia czynności, zamiast je ułatwiać.

Sposób 2. Kinkiety przy wannie – dodadzą łazience romantycznego stylu

Miejscem, gdzie również sprawdzą się kinkiety, są okolice wanny. Dzięki temu o wiele łatwiej zbudować romantyczny klimat, przydający się podczas kąpieli. Aby najbardziej efektywnie wykorzystać lampy, warto uzupełnić je o regulację natężenia i barwy światła. Dzięki temu będziemy mieli wybór – miękkie i ciepłe światło do relaksującej kąpieli lub intensywne i naturalne oświetlenie, przydatne do codziennych czynności.

Takie rozwiązanie jest nieco nietypowe, jednak czego nie robi się, aby zwiększyć funkcjonalność otoczenia.

Sposób 3. Kinkiety przy wejściu do łazienki – sposób na duże pomieszczenie

Duże łazienki wymagają sprytnych rozwiązań. Inaczej niewykorzystana przestrzeń może razić i przytłaczać. Dobrze dobrane lampy mogą ułatwić podział łazienki na strefy, co świetnie wypełnia wolne miejsce. Warto rozważyć zamocowanie kinkietów w okolicy wejścia, co optycznie zmniejszy łazienkę i zmieni ją w bardziej przytulną.

W razie niewykorzystanego miejsca na ścianach można połączyć ze sobą wszystkie pomysły i wyczarować nietypowo oświetlone wnętrze. Dzięki temu każdy kinkiet może dawać inny rodzaj światła i pełnić konkretną funkcję.

Zapisz się do naszego Newslettera!

Zapisz się, żeby otrzymywać powiadomienia mailowe, gdy pojawi się nowy wpis- dowiesz się o tym pierwszy.

Oceń
[Głosy: 0 Średnia: 0]
Podziel się na:
Copy link
Read more:
Jakie oświetlenie najlepiej sprawdzi się w domowym biurze?
3 najciekawsze inspiracje na oświetlenie do domowego biura

Close